آشپزخانهچی بپزمسبک زندگی

ناهار چی درست کنم ساده باشه؟ | 50 نوع غذای ساده با کمترین مواد | ناهار چی بپزم

راحت ناهار درست کنید

ناهار چی درست کنم ساده باشه

به نام خدا
ناهار چی درست کنم ساده باشه ؟ شما اگر یک زن خانه دار باشید از همون صبح وقتی که از خواب بیدار میشید این جمله سوی ذهنتون میاد که من الان ناهار چی درست کنم در ادامه این مطلب میخونیم که به جای کلافه شدن که خستگی زیادی همراه خودش نداشته باشه و ساده و آسون باشه چه غذایی درست کنم.همیشه این جمله رو به یاد داشته باشید که حتما یک راه دیگه ای هم وجود داره ، که خیلی ساده است ولی خیلی ها بهش فکر نمیکنند…!

شما اگر اون راه رو انخاب کنید هم زودتر و هم بهتر و هم با کیفیت بهتری نسبت به قبل به اون راه می رسید چون دیگران حواسشون به اون راه نیست… !

حالا با راه کار بریم سراغ درست کردن غذای ساده با کمترین مواد :


غذای ساده با کمترین مواد


عدسی

عدسی

عدسی یکی از غذای خوشمزه و گرمه که ما میتونیم توی زمستان به عنوان یه شام یا ناهار از اون استفاده کنیم. عدسی یه غذای کم خرج و مغویه که ما می توانیم حتی روی وعده صبحانه هم روی اون حساب کنیم.

طرزتهیه عدسی خانگی

 

 


اشکنه

اشکنه

اشکنه غذای محلی خیلی آسون و سریع آماده میشه و درست کردن هیچ کاری نداره و یه طعم متفاوتی داره پیشنهاد می کنم وقتی یه زمان کم داریم حوصله غذا درست کردن ندارید حتماً این غذا را درست کنید پشیمون نمیشید

 

 


یک غذای ساده برای ناهار

ساندویچ ژامبون با چاشنی تند

ساندویچ ژامبون با چاشنی تند

ساندویچ ژامبون با چاشنی تند یه غذای آسان و راحت که در عرض ۱۰ الی ۲۰ دقیقه آماده میشه و وقتی که هم تایم کمی داریم می‌توانیم از این غذا استفاده کنیم. یا حتی وقتی عصرونه می‌خواهیم بریم پیکنیک این غذا با خودمون ببریم بعد از خوردنش لذت ببریم

طرزتهیه ساندویچ ژامبون با چاشنی تند

 


پیتزا باگت

پیتزا باگت

تهیه این پیتزا کاملا سلیقه‌ای است و شما میتونیدهر موادی که دلخواه شماس داخلش بریزید پیشنهادهایی که ما در این مطلب مطرح می‌کنید نباید شما را محدود کنه شما میتونید جسورانه طعم های مختلفی را به این پیتزا اضافه کنید

طرزتهیه پیتزا باگت

 


مافین ژامبون با پنیر

مافین ژامبون با پنیر

در ناهار چی درست کنم راه کار به یک پیشنهاد فوق العاده میپردازیم : غذایی که وقتی ما  تایم کمی داریم یه خوشمزه دلمون میخواد به داد ما میرسه.داشتن پنیر و ژامبون می توان اشتها ما رو زیاد کنه و طرفدارای زیادی واسه خودش جلب کنه. می توانیم از از این غذا سر سفره هامون به عنوان یک پیش غذا یا حتی دسر استفاده کنیم

طرزتهیه مافین ژامبون با پنیر

 


تاکو برگر

تاکو برگر

تاکو برگر یه غذای که وقتی میخوایم بریم مسافرت یا حتی میخوایم بریم می‌توانیم از این غذا استفاده کنید چون سریع و راحت آماده میشه و زحمت زیادی برای خانم خونه نداره.

طرزتهیه تاکو برگر

 

 


غذای ساده برای ناهار


نان سیر و ریحون غذایی

نان سیر و ریحون غذایی

نان سیر و ریحون غذایی که ما می تونیم کنار غذاهای دیگه سر سفرمون بیاریم  یا وقتی دلمون ضعف میره یا یه چیز خوشمزه میخواد این غذا را درست کنیم و بخوریم مطمئن باشید که علاقه زیادی از طرف بچه ها نسبت به این غذا می‌بینید

طرزتهیه نان سیر و ریحان

 


سالاد پاستا و اسفناج

سالاد-پاستا-و-اسفناج

سالاد پاستا و اسفناج یه غذایی که ما می‌توانیم  وقتی که دوست داریم سر سفره یه غذا یا دسر یا حتی سالاد متفاوت باشه از اون استفاده کنیم مطمئن باشید که  از درست کردن این غذا پشیمون نمیشید

طرزتهیه سالاد پاستا و اسفناج

 

 


اسپاگتی با سس خامه

اسپاگتی با سس خامه

اسپاگتی با سس خامه غذایی که در مدت زمان کمی پخت میشه و یه طعم  خیلی متفاوت داره کسانی که به اسپاگتی علاقه دارند و دوست دارند اسپاگتی بخورند این مدل اسپاگتی رو امتحان کنند مطمئن باشند که پشیمون نمیشین.

 

طرزتهیه اسپاگتی با سس خامه

 

 


ناهار چی درست کنم؟


ماکارونی

ماکارونی

ماکارانی از اون غذاهاییه که هیچ کس نمیتونه روش حرفی بیاره و به این غذا نه میتونن بگن از بس که خوشمزس و پر طرف داره ، مخصوصا بچه ها به این غذا خیلی علاقه نشون میدن و واقعاً ماکارانی یه غذای آسون و راحت و مواد خیلی زیادی هم نمیخواد .
از اون غذاهایی هست که جزء اولین های ناهار چی درست کنم به حساب میره…!

طرزتهیه ماکارانی

 


پنیر با نان تست

پنیر با نان تست

پنیر با نان تست یکی از آن غذایی که ما می‌توانیم به عنوان عصرانه از آن استفاده کنیم و وقتی که دلم ضعف میره به حال نداریم غذا درست کنیم می‌توانیم از این غذا استفاده کنید چون وقت زیادی از ما نمی گیره و میتونه جواب خوبی به بهونه گیری بچه ها از روی گشنگی باشه

طرزتهیه پنیر با نان تست

 


عدس پلو

عدس پلو

یه غذای آسان و راحت که خیلی وقتا می توانیم در مدت زمان کم آن را درست کنیم موادی هم که توی این غذا استفاده میشه معمولا توی همه خونه ها هست و یکی از غذا های پر مصرف ایرانی محصوب میشه چون مواد زیادی نمیخواد یک غذای تقریبا کم خرج به شمار میاد

 

طرزتهیه عدس پلو

 


استانبولی

استانبولی

استنبولی یکی از غذاهای پرطرفدار و خوشمزه ایرانی که بیشتر خانم ها موقع ناهار از آن استفاده می کنند شما میتونید وقتی تایم کمی داریم و حال درست کردن غذا ندارید از این غذا استفاده کنید بی شک از اعضای خانواده خوششون بیاد  پس حتی یک بار هم که شده درست کردن غذا را امتحان کنید.

طرزتهیه استانبولی

کوکو سبزی

کوکو سبزی

میدونم که شماهم گاهی میشه که تو خونه حوصله هیچ چیزی رو ندارید ، چه برسه به آشپزی ، تو این جور موقع ها کوکو های مختلف به کمک یک زن می آید !

الان می خوام یه کوکو سبزی متفاوت رو به شما طرز تهیه اش و توضیح بدم اما واقعا کوکو سبزی هم خیلی راحته و هم خیلی ارزان و صد البته پرطرفدار.

در ناهار چی درست کنم راهکار کو کو سبزی متفاوت بپزید.

طرزتهیه کوکو سبزی خانگی

ناهار چی بپزم سریع


کوکوی عدس و کدو

کوکوی عدس و کدو

کوکوی عدس و کدو یکی از غذاهای مقوی که ما می توانیم در مدت زمان خیلی کم وقتی که وقت نداریم یا حوصله غذا درست کردن نداریم از اون استفاده کنیم که تنوع ‌داشته باشیم.

طرزتهیه کوکوی عدس

 


پنینی مرغ سوخاری

پنینی مرغ سوخاری

پنینی مرغ سوخاری غذایی که ما وقتی که مدت زمان کمی داریم و حوصله غذا درست کردن نداریم می‌توانیم از این غذا استفاده کنیم چون کاملاً متفاوت و وقتی سر سفره بیارین کسی نمی تونه بهتون بگه از روی بی حوصلگی این غذا را درست کردین

طرزتهیه پنینی مرغ سوخاری

 


کوکوی رشته ای

کوکوی رشته ای

کوکوی رشته ای یکی از غذاهای ساده و کم هزینه است که ما میتونیم خیلی از اون استفاده کنیم و خیلی راحت و آسون درست میشه و از آنجایی که سیب زمینی طرفدار زیادی داره این غذا هم میتونه طرفدارای زیادی داشته باشه پیشنهاد می کنم حتی برای یکبار هم که شده این غذای خوشمزه و خوش عطر درست کنید.

طرزتهیه کوکو رشته ای

غذای سریع و مجلسی


کوکوی قارچ و سیب زمینی

کوکوی قارچ و سیب زمینی

کوکوی قارچ و سیب زمینی یکی از کوکوی هایی است که طرفداری های زیادی رو برای خودش به دنبال داشته چون خیلی خوشمزه است و خیلی ها علاقه زیادی به قارچ دارن دوست دارن غذاهایی که با قارچ درست میشه رو و غذای خودشون قرار بدن درست کردن غذا همخیلی آسان و هم زمان کمی را از ما میگیره

ناهار چی درست کنم رو بزار کنار و کوکو قارچ و سیب زمینی بپز😍


کوکو بامیه

کوکو بامیه

کوکو بامیه یکی از کوکوی هست که ما میتونیم وقتی دلمون یه غذای متفاوت می خواهد آن را درست کنیم. درست کردنش کاری نداره و به سادگی آماده میشه و می تونه تنوعی توی وعده غذاهایی ما ایجاد کند بعلاوه بامیه بسیاربسیار مغویه.

طرزتهیه کوکو بامیه

 


ناهار چی بپزم سریع


رولت اسفناج

رولت اسفناج

رولت اسفناج یکی از غذاهای پر کاربرد در مهمونی هامونه ، می تونیم کنار غذامون از این دسر یا غذا استفاده کنیم و استقبال خیلی خوبی را از مهمونامون دریافت کنیم چون درست کردن رولت اسفناج زمان زیادی از ما نمیگیره و خیلی آسون و راحت استفاده میشه و میتونه پیش غذای کمک غذای خیلی خوب برای ما باشه.

ناهار چی درست کنم ؟ اینو درست کن دیگه …

طرزتهیه رولت اسفناج

قارچ شکم پر با سبزیجات

قارچ شکم پر با سبزیجات

قارچ شکم پر با سبزیجات دارای کالری بسیار زیادی که ما می توانیم به عنوان پیش غذا یا کمک غذا و یا حتی به عنوان یه عصرونه خوب و سالم از آن استفاده کنیم ، چون اکثر مردم طرفدار قارچ سوخاری یا قارچ کبابی اند این میتونه براشون یه ایده خوب باشه.

طرزتهیه قارچ پر با سبزیجات

 


تخم مرغ سیب زمینی

تخم مرغ سیب زمینی

تخم مرغ سیب زمینی یکی از ساده ترین غذاهایی که ما می توانیم در وقت بسیار کم برای شام یا ناهار از آن استفاده کنیم غذای کم هزینه است و موادش در اکثر خانه ها هست.

 

 

 

 

 


ناهار چی درست کنم با گوشت


تن ماهی با گوجه

تن ماهی با گوجه

تن ماهی را می توانیم در زمان خیلی کم درست کنیم شما می تونید از این غذا به عنوان یک غذای مقوی هم استفاده کنید اصولاً از کنسروها وقتی استفاده میشه که خانم ها یا حوصله غذا درست کردن ندارند یا وقتش رو ندارن . پیشنهاد میکنم که حتی یک بار هم که شده تن ماهی با گوجه رو پخت کنید.

 


تن ماهی با برنج

تن ماهی با برنج

اصولاً از کنسروها وقتی استفاده میشه که خانم ها یا حوصله غذا درست کردن ندارند یا وقتش رو ندارن. شما میتونین از این مدل کنسرو در یک وعدی غذایی استفاده کنید پیشنهاد می کنم تا یک بار هم که شده تن ماهی با برنج استفاده کنید.

 

 

 

 


تن ماهی با تخم مرغ

تن ماهی با تخم مرغ

تن ماهی را می توانیم در زمان خیلی کم درست کنیم اصولاً از کنسروها وقتی استفاده میشه که خانم ها یا حوصله غذا درست کردن ندارند یا وقتش رو ندارن. پیشنهاد میکنم که حتی یک بار هم که شده تن ماهی با تخم مرغ رو پخت کنید.

 

 


بادمجون کبابی با سس انار

بادمجون کبابی با سس انار

بادمجون کبابی با سس انار غذایی که  وقتی هوس یه چیز خیلی خوشمزه رو کردیم و به بادمجان خیلی علاقه زیاد داریم از اون استفاده میکنیم خوردن این غذا رو توی هوای آزاد پیشنهاد می کنم

 

 

 


آب دوغ خیار

آب دوغ خیار

آب دوغ خیار یه غذای بسیار ساده هست که در سریع ترین زمان درست میشه شما می‌توانید در فصل تابستان تو وعده غذای خودتون قرار بدید و از خوردن آن لذت ببرید چون تو فصل گرما ممکنه عطش داشته باشیم و این غذا به شما کمک میکنه که کمی از آن برطرف بشه.

 

 


کالجوش

کالجوش

کالجوش یه غذای محلی که با کشک درست میشه و خیلی خوشمزه است این غذا رو میتونیم مواقعی که زمان خیلی کمی داریم و برای شام یا ناهار خیلی دیر شده درستش کنیم و طعم خیلی خوش مزه داره وقتی که گردو ها میره زیر دندونت

طرزتهیه کالجوش خانگی

 


املت

املت

املت یکی از ساده ترین غذاهایی است که بسیاری از خانواده ها در مواقع ضروری از آن استفاده می کنند زیرا هم سریع و ساده درست می‌شود و هم یک غذای اقتصادی به شمار می آید و خوش مزه است.

 

 


املت دنور

املت دنور

املت دنور یک غذای پر از کالری که ما می‌توانیم از آن به عنوان یکی از غذا هایی که وقتی حوصله نداریم استفاده کنیم چون در مدت زمان خیلی کوتاهی درست میشه و طعمی متفاوت داره پیشنهاد می‌کنم حتی برای یکبار هم که شده درست کردن این غذا رو امتحان کنید.

 


مخلمه

مخلمه

در ناهار چی درست کنم ، حتما این رو امتحان کنید. مخلمه یکی از مقوی ترین غذاهایی است که ما می‌توانیم در وعده غذایی خود آن را قرار دهیم غذایی ساده و آسان که در کمترین زمان آماده میشه و مناسب وقت هایی هست که ما زمان کم داریم و یا حوصله آشپزی نداریم پیشنهاد می کنم حتی یک بار هم که شده این غذا رو بخورید چون فوق العاده است.

 

 


پیراشکی گوشت

پیراشکی گوشت

پیراشکی گوشت از این مدل غذا ها ی که ما میتونیم به عنوان یک غذای دوم سر سفره مون بیاریم چون هم ظاهر زیبایی داره و هم بسیار بسیار خوشمزه و دلچسب است ولی شما خودتون رو به این پیراشکی گوشت محدود نکنید میتونید داخل خمیرش هرچیزی که دوست داشتین بریزین.

 

 


نیمروی سبز

نیمروی سبز

نیمروی سبز یکی از غذاهای که ما می‌توانیم در وقت هایی که می‌خواهیم تخم‌مرغ خالی بخوریم از این نیمرو استفاده کنیم که فرقی با دفعه های قبل داشته باشه ،  نیمرو با طعم جدید نوش جان کنید.

 

 

 


رول ژامبون سوخاری

رول ژامبون سوخاری

از اون خوشمزه های ناهار چی درست کنم هست … !رول ژامبون سوخاری رو میتونیم تو مواقعی که دوست داریم یه غذای متفاوت بخوریم درست کنیم چون واقعا یه غذای متفاوتی و مدت زمان زیادی را هم از ما نمیگیره.

 

 

 


سوپ قارچ و اسفناج

سوپ قارچ و اسفناج

سوپ قارچ و اسفناج در دسته سوپ ها می باشد و می توانیم از این به عنوان یک پیش غذای عالی استفاده کنیم می‌توانیم و در ماه مبارک رمضان این سوپ گرم و خوشمزه رو توی سفره‌های افطاری بیاریم. مدت زمان درست کردن غذا کلاً ۴۵ دقیقه است و میتونیم وقتی زمان کمی برای آشپزی داریم از این غذا استفاده کنید.

 


پیتزا قارچ

پیتزا قارچ

پیتزا قارچ توی دسته فست فود ها قرار میگیره و یکی از غذاهایی که وقتی هوس فست فود می کنی می تونیم از اون استفاده کنیم در عرض نیم ساعت درست میشه به مواد زیادی هم نمیخواد خیلی وقتا میتونیم وقتی بچه ها بهانه فست فود می گیرند از این غذا استفاده کنیم.

 


املت فلفل دلمه ای

املت فلفل دلمه ای

املت فلفل دلمه ای یکی از غذاهایی که وقتی زمان کمی داریم و می خوایم یه غذای آماده بخوریم از آن استفاده کنیم و تنوعی به املت مون بدیم و ازآنجایی که مواد زیادی نمی خواد و اکثراً توی همه خانه ها هست پیشنهاد می‌کنم حتی یک بار هم که شده این غذا رو درست کنید و میل کنید.

 

 


املت مرغ

املت مرغ

ناهار چی درست کنم ؟ املت درست کن و لی متفاوت … ! املت مرغ توی دسته غذایی املت قرار میگیره و استفاده خیلی زیادی می تونیم بکنیم مثل وقتایی که زمان کمی برای درست کردن غذا داریم و موادمون هم محدوده اینجور وقتا می توانیم از املت مرغ استفاده کنیم که تنوع غذایی ایجاد بشه و یا حتی مواقعی که حوصله درست کردن غذا نداریم و می‌خواهیم حاضری بخوریم.

 

 


کیوسکی

کیوسکی

کیوسکی غذای ساده و خوشمزه است که وقتی زمان بسیار کمی داریم و حوصله آشپزی نداریم از این استفاده کنیم غذای که تنوع خیلی زیادی داره و بسیار خوشمزه و همه میپسندند وما می تونیم از اون به عنوان یک غذا یا پیش غذای خیلی حسابی و یا حتی عصرونه استفاده کنیم.

 

 


ناگت سبزیجات

ناگت سبزیجات

ناگت سبزیجات یکی از غذاهایی که ما می‌توانیم وقتی حوصله غذا درست کردن  نداریم از آن استفاده کنیم چون کار خاصی نداره و تند آماده میشه و یا وقتی که مدت زمان کمی داریم از آن استفاده کنید پیشنهاد می‌کنم حتی برای یکبار هم که شده از ناگت سبزیجات استفاده کنید توی دعده غذایی تون.

 

 


قارچ سوخاری بدون تخم مرغ

قارچ سوخاری بدون تخم مرغ

قارچ سوخاری بدون تخم مرغ یکی از دسرهای و یا غذاهای که ما می تونیم از اون استفاده کنیم مثل وقتی که هوس قارچ سوخاری کردیم و تخم مرغ نداریم یا مثل وقتی که تخم مرغ برای ما ضرر داره ، قارچ سوخاری رو خیلیا از اون به عنوان یک غذای راحت و ساده استفاده می کنن.

 

 


مرغ آردی با سیر و لیمو

مرغ آردی با سیر و لیمو

مرغ آردی با سیر و لیمو یکی از غذاهای که خیلی خوشمزه است و میتونید از اون به عنوان یک غذای سبک استفاده کنیم و کاملا کم خرج و زمان زیادی درست کردنش از ما نمیگره از این غذا میتونیم وقتی که حوصله درست کردن غذا را نداریم یه چیز خوشمز دلمون میخواد استفاده کنیم.

 

 


کرپ پیلیسه ای

کرپ پلیسه ای

کرپ پیلیسه ای یکی از غذاهایی که می تونیم وقتی دلمون یه غذای متفاوت میخواد و حوصله درست کردن غذا نداریم از اون استفاده کنیم وبه عنوان پیش غذا یا دسر سر سفره  بیارین و یا میتونین از این غذا به عنوان عصرونه خوب استفاده کنید.

 

 


سیب زمینی شکم پر

سیب زمینی شکم پر

ناهار چی درست کنم ؟ من میگم سیب زمینی سوبپ رایزی درست کن !سیب زمینی شکم پر یکی از غذاهای که ما می تونیم از اون به عنوان یک سیب زمینی با طعم متفاوت استفاده کنیم این غذا مخصوص کسایی که وقتی میرن باشگاه و باید همش سیب زمینی بخورند، می‌توان از این غذا با سیب زمینی و یه طعم استفاده کنند.

 

 


سوپ شیر و کرفس

سوپ شیر و کرفس

سوپ شیر و کرفس یکی از غذاهایی که خیلی از مادران میتونن وقتی که بچه شون بالای یک سال است از این غذا استفاده کنند چون هم مقوی و هم راحت درست میشه و خوردنش برای بچه راحته این غذا رو میتونیم سر سفره بیاریم و خودمون هم سرو کنیم.

 

 


سوپ عدس

سوپ عدس

سوپ عدس یکی از غذاهایی که ما می توانیم توی فصل زمستان وقتی دوست داریم گرم بشیم و دلمون سوپ میخواد بخوریم چون هم فوق العاده مقویه و هم  یه سوپ متفاوت به حساب می آید

 

 

 

 


ماکارونی با اسفناج

ماکارونی با اسفناج

ماکارونی با اسفناج یک غذای خیلی خوشمزه است که درست کردنش از شما وقت زیادی نمیگیره و چون یه غذای متفاوت قطعاً استقبال زیادی از آن میشه پس پیشنهاد می کنم حتما یک بار هم که شده این غذا را درست کنیم.

 


خوراک بادمجان پیچی

خوراک بادمجان پیچی

تو ناهار چی درست کنم بادمجون بپز ولی خاص … !
همیشه خاص باش…!😜

خوراک بادمجان پیچی یه غذایی که علاقمندان به بادمجان در زمان خیلی کم میتونن پخت کنند خیلی وقتا می توانیم به عنوان پیش غذا یا دسر یا حتی یه غذای دیگه سرا سفرمون بیاریم و از آن استفاده کنیم چون هم ظاهر جالبی داره هم خیلی خوشمزه است.

 

 


ته چین ران

خوراک بادمجان پیچی

ته چین ران یکی از غذاهای که ما میتونیم برای تنوع دادن به وعده‌های غذایی مون از اون استفاده کنیم پیشنهاد می‌کنم که حتی یک بار هم که شده این غذا را امتحان کنید چون بسیار بسیار خوشمزه است.

 

 

 

 

 


مرغ با شیر و خامه

مرغ با شیر و خامه

مرغ با شیر و خامه یک غذای کاملا متفاوت خیلی طعمی خاصی داره و درست کردن کردنش وقت زیادی از ما نمی گیرد خانمهایی که وقت ندارند یا حوصله غذا درست کردن ندارند این غذا رو خیلی راحت و ساده درست کنن.

 

 


جوجه با سس قارچ

جوجه با سس قارچ

جوجه با سس قارچ رو ما می‌توانیم به عنوان پیش غذا یا عصرانه یا شام سبک از اون استفاده کنیم چون خیلی خوشمزه است و درست کردنش زمان زیادی از یه خانم خونه نمی گیرد.

نوشته های مشابه

‫10 دیدگاه ها

  1. سلام
   اب دوغ خیار برای تابستون خیلی خوبه
   بقیه غذاهاشم بد نیست
   چند تای اولشم جدید بود حدودا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا