عمومی

نقش پلیس در فرهنگ استفاده ازموتور سیکلت

استفاده از کلاه

وسیله نقلیه یکی از مباحث مهم ترافیکی است که برای ارتقای فرهنگ ترافیکی  مردم و هم پلیس تلاش مضاعف داشته باشند.خوشبختانه در حال حاضر فرهنگ استفاده از خودرو و موتور سیکلت نسبت به سالهای گذشته بهتر شده و در عبور و مرور فرهنگ ارتقاء پیدا کرده ولی هنوز مشکلاتی باقی مانده و برای رفع آنها باید تلاش کرد.برای مثال هنوزم که هنوز از فرهنگ استفاده از کلاه کاسکت در بین مردم ما جا نیفتاده است … !

طبق اعلام پلیس هر اندازه که امنیت جامعه بهبود یابد و امنیت در جامعه پایدار تر شود سطح انتظارات و توقعات از پلیس نیز بالاتر می رود و جامعه از پلیس انتظار دارد در این زمینه فعالیت جدی تری داشته باشد .

در مبحث کنترل ترافیک و عبور و مرور مردم از پلیس انتظار دارند عملکرد بهتری به نمایش بگذارد زیرا که یک از معضلات جدی جامعه مساله ترافیک است و اگر در این زمینه بهبودی حاصل نشود ممکن است هرج مرج بدنبال داشته باشد. پلیس راهور طرح های مختلفی برای کنترل این مقوله بکار گرفته است .

یکی از طرح های پلیس راهور، برخورد با موتورسواران متخلف در سطح شهرها بر اساس قوانین راهنمایی و رانندگی پیش بینی شده در قانون است . مواردی که منجر به توقیف موتور سیکلت می شود عبارتند از: عبور از پیاده‌رو، نداشتن کلاه ایمنی و کلاه کاسکت و انجام حرکات نمایشی با موتورسیکلت جزو تخلفاتی است که در صورت رؤیت شدن توسط پلیس حتما با آنها برخورد خواهد شد، که علاوه بر توقیف موتورسیکلت موتورسوار متخلف نیز جریمه خواهد شد.

تخلفات موتورسواران باعث درج نمره منفی در سابقه گواهینامه موتورسوار می شود و اگر موتورسیکلت بعد از تخلف برای بار اول توقیف شد به مدت یک هفته در پارکینگهای مجاز خواهد بود و در صورت تکرار تخلف منجر به توقیف به مدت یک ماه در پارکینگ متوقف خواهد بود و موتور سوار نیز باید دوره های آموزشی که برای موتور سوران آماده شده را طی کند تا بتواند فرایند ترخیص موتور سیلکت خویش را شروع کند .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا